Bracia i Siostry z Karmelu Misyjnego Świeckiego, Siostry Asesorki i cała rodzino Karmelu Misyjnego, niech pokój będzie z nami wszystkimi i z całym światem.

 

Dzisiaj, 12 marca, uczestniczyłyśmy w spotkaniu otwartym dla wszystkich członków CMS oraz dla sióstr asesorek europejskiej demarkacji (Mater Carmelis) z okazji pierwszego ze spotkań przygotowawczych do Międzynarodowego Spotkania CMS, które odbędzie się w listopadzie tego roku.

Było to krótkie spotkanie rodzinne, podczas którego, jak zawsze, z wielką radością zobaczyliśmy się ponownie, nawet jeśli było to tylko spotkanie internetowe.

 

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą poprowadzoną przez grupę CMS z Polski, a kontynuowane było słowami członków Komitetu Międzynarodowego: Pedro José i Laury (Pedrito i Laurita) oraz siostry Angeliki.

Spotkanie miało charakter informacyjny, podczas którego uczestnicy zapoznali się z planem przygotowań do kolejnego międzynarodowego spotkania CMS.

Idea polega na regularnych comiesięcznych spotkaniach przygotowawczych w celu: zorganizowania, przygotowania, oceny, modlitwy i rozeznania zagadnień, które będą omawiane na następnym międzynarodowym zgromadzeniu.

Ponadto, po zakończeniu serii spotkań, które odbędą się w najbliższych miesiącach, zostaną wybrani członkowie, którzy będą reprezentować demarkację europejską na następnym spotkaniu międzynarodowym.

Komitet międzynarodowy będzie odpowiedzialny za dostarczenie niezbędnych materiałów, abyśmy mogli pracować we wszystkich grupach krajowych i abyśmy byli przygotowani na spotkanie w listopadzie przyszłego roku.

Wszystkie informacje, którymi podzielono się dziś podczas spotkania, zostaną przekazane koordynatorom grup, aby mogli je przekazać swoim grupom.

W prezentacjach można znaleźć uzasadnienie kolejnych spotkań oraz terminy, w których będą się one odbywały.

Z ogromną radością mogliśmy ponownie spotkać się z wieloma z Was i nadal podążamy drogą, którą Ojciec Palau zostawił nam dobrze wytyczoną, abyśmy nie zgubili orientacji.

A dziś bardziej niż kiedykolwiek: “Niech miłość Chrystusa, Maryi i Kościoła kieruje ku dobru nasze życie “.

 

Z braterskim uściskiem.

CMS Badalona.

es_ESES
Comparte esto